تا به حال اینگونه در مورد خدا نخوانده اید
یکشنبه 25 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی

این روزها زیاد می شنویم که کار نیست. اما آیا در کشور ما هیچ مشکلی هم نیست؟ و تا وقتی مشکلی هست آیا می توان گفت کار نیست؟ باید چشم را تیز کنیم و خلاقیتمان را پرورش دهیم. بقول کیم وو چونگ - موسس شرک دوو و یکی از نوابغ تجارت - در کتاب پرفروش ((سنگفرش هر خیابان از طلاست)) صفحه 55: ((جهان بزرگی در انتظار شماست و کارهای زیادی در این دنیا می تواند انجام شود. شما بابد قدم در عرصه هایی بگذارید که کسی تا به حال قدم به آنجا نگذاشته و کارهایی انجام دهید که کسی تا به حال انجام نداده))

شاید بیشترین محرومیت زدایی در روستاها در کشور ما در سال های اول انقلاب و در زمان جنگ اتفاق افتاد. در آن زمان با اینکه امکانات نداشتیم ولی انگیزه داشتیم. بهترین کاری که دولت در زمان کنونی می تواند انجام دهد افزایش ثبات اقتصادی است تا بخش خصوصی شروع به فعالیت کند. یعنی در هر صورت قدم آخر را باید مردم بردارند و به راه بیفتند.

مهندس کشاورزی ما نباید در شهر بنشیند و بگوید کار نیست. باید به روستاها سفر کند و بگوبد این محصولی که شما بیشتر زمینتان را با آن پر کرده اید برای این منطقه مناسب نیست و فلان محصول بازار داخلی و خارجی بهتری دارد. بگوید من حاضرم در ازای دست مزد لوازم مناسب را از شهر تهیه کنم و آبیاری قطره ای یا بارانی را در زمین شما پیاده کنم... :((أَمْ لِلْإِنسَانِ مَا تَمَنَّى ... وَأَن لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى: آیا انسان هر چه را آرزو کند برای اوست؟ ... و نیست برای انسان جز حاصل تلاش او)) نجم، 24 و 39.

نوع مطلب :
برچسب ها : بیکاری، کار، اسلام، اقتصاد، خلاقیت، محرومیت زدایی، مهندسی کشاورزی،
لینک های مرتبط :


آسیب شناسی اتفاقات بعد از ظهور:

گاهی لجبازی و حسادت به یک فرد باعث می شود که حرف حقش را نپذیریم. همانگونه که حضرت شعیب (ع) به قومش فرمود: ((وَیَا قَوْمِ لاَ یَجْرِمَنَّكُمْ شِقَاقِی أَن یُصِیبَكُم مِّثْلُ مَا أَصَابَ قَوْمَ نُوحٍ أَوْ قَوْمَ هُودٍ أَوْ قَوْمَ صَالِحٍ وَمَا قَوْمُ لُوطٍ مِّنكُم بِبَعِیدٍ : و ای قوم من مبادا دشمنی شما با من شما را به آنجا بکشاند که به شما برسد (بلایی) مانند آنچه به قوم نوح رسید یا قوم هود یا قوم صالح. و قوم لوط که زیاد هم از شما دور نبودند)). این شیوه خیلی از گذشتگان را گمراه کرد. فرعون پیامبری حضرت موسی (ع) را میدانست ولی از سر تکبر نپذیرفت (نمل، 14). یهودیان از سر تکبر پیامبری حضرت عیسی (ع) و پیامبر اسلام (ص) را نپذیرفتند و نمی خواستند کس دیگری بر خودشان برتری یابد. هیچ بعید نیست که همین ماجرا برای ما هم بعد از ظهور حضرت حجت (عج) اتفاق بیفتد و آن هنگام مشاهده کنیم که هر کس برای منفعت شخصی خودش منتظر ظهور بوده.

((وَآتَیْنَاهُم بَیِّنَاتٍ مِّنَ الْأَمْرِ فَمَا اخْتَلَفُوا إِلَّا مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمْ الْعِلْمُ بَغْیًا بَیْنَهُمْ: و دلایل روشنى در امر [دین] به آنان عطا كردیم. و میان خودشان دستخوش اختلاف نشدند جز بعد از آنكه علم برایشان حاصل شد. اختلافی از روی رقابت میان خودشان)) جاثیه، 17. بیایید از همین حالا دلمان را درست تربیت کنیم تا مبادا در هنگامی که حجت تمام شد و یاری حضرت با جان و مال واجب، دلمان ما را به سستی بیندازد و یا حتی به مخالفت بکشاند. بیایید جلوی تکرار اتفاق های تلخ تاریخ را بگیریم: ((و دل من را به مسیرى هدایت کن كه فرمانبرهایت را بر آن راه قرار داده ای، و تلاشگران در عرصه عبادت را بر آن راه نگه داشته ‏اى، و مسامحه‏ كاران را با آن راه نجات داده‏ اى،  و پناهم ده از آنچه موجب دورى از تو می شود، و میان من و بهره‏ ام از تو حائل می گردد)) صحیفه سجادیه، دعای 47.

بیایید ظهور حجت خدا را طلب کنیم برای اهداف جهانی اش-نه اهداف شخصی مان-: 1- رفع مظلومیت خدا و مظلومیت دین خدا در دنیا و حتی گاهی مظلومیتشان در بین مدعیان، 2- باز شدن راه هدایت برای خودمان و تمام مردم دنیا، 3- برقراری عدل در جهان.

نوع مطلب :
برچسب ها : ظهور، آسیب شناسی، اتفاقات، بعد، اختلاف، قرآن، حدیث،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 21 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی
نوع مطلب :
برچسب ها : زندگی، قرآن، پوچ، مثل، عکس، سیر، باقیات صالحات،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 18 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی

از دید من خوشبختی در این است که چشمم را باز کنم و در جامعه هیچ بنای ناقص و چهره  زردی نبینم. من حاضرم قسمتی از دارایی ام را بدهم تا از دیدن شهر و جامعه ام لذت ببرم زیرا محیطی که من ساعت ها با آن ارتباط متقابل دارم فقط به خانه ام محدود نمیشود.

کاش هنرمندان کشورم این آرمان را به تصویر می کشیدند تا بخشی از صاحبان سرمایه بدانند از چه حرف می زنیم. جامعه ای که در همگان: ((تَعْرِفُ فِی وُجُوهِهِمْ نَضْرَةَ النَّعِیمِ: تشخیص می دهی در چهره هاشان شادابی وفور نعمت را)) قرآن کریم. و این انرژی مثبت و شادابی همیشه از جامعه به من و خانواده ام منتقل می شود.

نوع مطلب :
برچسب ها : فقر، آرمان، بدون، خوشبختی، بخشش، ثروتمندان، قرآن،
لینک های مرتبط :


نوع مطلب :
برچسب ها : جهنم، صحیفه سجادیه، شمسک، رعدک، عکس، ضعف، خشم خدا،
لینک های مرتبط :عید که می شود صاحب مغازه فرصت را غنیمت شمرده و مبلغ اجاره را بالا می برد. عید که می شود مغازه دار فرصت را غنیمت شمرده و اجناس را با قیمت بالاتری به همان صاحب مغازه می فروشد.

دور تورم این گونه است که هر سال همه چیز با هم گرانتر می شود و هرکس به تنهایی در توهم زرنگی خودش است در حالی که همه با هم عقب می رویم! تحقیقات ثابت می کند که موسسات و کشورهایی که اخلاق کاری را بیشتر رعایت می می کنند از رقبایشان نه تنها عقب تر نیستند بلکه همیشه جلوترند؛ همانگونه بعد از فروپاشی شوروی با وجود تمایل فراوان مردم ترکمنستان به رابطه با ما، با کلاهبرداری ها و سودهای چند روزه، بازار ترکمنستان را برای همیشه به ترکیه واگذار کردیم. آیا این زرنگی است؟

من حقیقتا با شنیدن اجاره بهای بعضی مغازه ها تاسف می خورم. با ادامه بی اخلاقی های کاری، بدون اینکه رفاه عمومی در کشورمان بیشتر شده باشد و حداقل دنیایی بدست آورده باشیم خشم خدا را هم به خود جلب می کنیم که فرمود: ((وَیْلٌ لِّلْمُطَفِّفِینَ: وای بر کم فروشان)) مطففین، 1. فقط خداست که می داند به چه هشدار می دهد.
نوع مطلب :
برچسب ها : تورم، کاریکاتور، نصیحت، اخلاق کاری، عقب ماندگی، قرآن، رونق،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 14 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی
    ((اللَّهُ یَجْتَبِی إِلَیْهِ مَن یَشَاءُ وَیَهْدِی إِلَیْهِ مَن یُنِیبُ: خدا هر كه را که بخواهد به سوى خود برمى‏گزیند و هر كه را كه بسوی او بازگردد به سوى خود راه مى‏نماید)) شوری، 13. در این آیه هر دو نوع پیمودن مسیر، یعنی مجذوب سالک و سالک مجذوب دیده می شود. 
گاهی خدا فردی را انتخاب می کند تا به خود برساند؛ ابتدا او را مجذوب می کند. اما چگونه؟ راه های مختلفی دارد. گاهی یک ملاقات این کار را می کند. به قول دکتر علی شریعتی در کتاب ((کویر)): ((تنها نعمتی را که برای تو در مسیر این راهی که عمر نام دارد آرزو می کنم، تصادف با یکی دو روح خارق العاده، با یکی دو دل بزرگ، با یکی دو فهم عظیم و خوب و زیبا است.))
اما سالکان مجذوب -که تعدادشان بیشتر است- چه؟ در مورد آنها می توان این حدیث قدسی را یادآور شد که: ((هر کس یک وجب به سوی من آید یک گام به سوی او خواهم رفت)) گاهی از ابتدا مجذوب نیستید، بلکه راه را به تو نشان می دهند و می گویند که پایان این راه رستگاری است؛ این جا تو بر کسانی که در این راه از تو جلوتر هستند و به راستی شان اعتماد داری اقتدا می کنی: ((أُوْلَئِكَ الَّذِینَ هَدَى اللّهُ فَبِهُدَاهُمُ اقْتَدِهْ: آنها  کسانی اند که خدا هدایتشان کرد «طبق آیات قبل ابراهیم، اسحاق، یعقوب، نوح، داوود، سلیمان، ایوب، یوسف، موسی، هارون، زکریا، یحیی، عیسی، الیاس، اسماعیل، یَسَع، یونس، لوط و پدران و فرزندان و برادرانشان». پس به هدایتشان اقتدا کن.)) انعام، 90.با یک گام تو، خدا 10 گام برمی دارد. پیش می روی، پیش رفتن را حس می کنی و اعتمادت بیشتر می شود. دستاوردها را می بینی و به بیشترش طمع می ورزی و جاذبه های معنوی بر تو تاثیر گذاشته و تو را می کشند (مجذوب می شوی).
نوع مطلب :
برچسب ها : سالک مجذوب، مجذوب سالک، قرآن، هدایت، اقتدا، اولیا، پیامبران،
لینک های مرتبط :


نوع رابطه با اسرائیل با هدایت قرآن:

چه گزینه هایی برای آینده مسجد الاقصی و معبد سلیمان وجود دارد؟ الف) حذف مسجد الاقصی و توسعه معبد سلیمان، ب) حذف معبد سلیمان و ماندن مسجد الاقصی، ج) ماندن مسجد الاقصی برای مسلمانان و معبد سلیمان _که در زیر مسجد الاقصی واقع است_ برای یهودیان.

آیا وقت آن نرسیده است که هم یهودیان به خواست مسلمانان احترام بگذارند و هم مسلمانان به خواست یهودیان؟

آیا نمی توان از صهیونیست ها خواست که دیگر به خراب کردن خانه های مسلمانان ادامه ندهند و از آن طرف فلسطینی ها هم نخواهند یهودیانی را _که حتی پدر بزرگ هایشان هم در اسرائیل متولد شده اند_ از خانه هایشان بیرون کنند؟ موضع گیری های خردمندانه ما هیچگاه موضع گیری تاریخی نبوده وگرنه نباید اکنون با بعضی کشورها دوست می بودیم در حالی که در گذشته های دور مناطق وسیعی از کشورمان را از ما گرفته اند. ما مسئول مسئله ای که به تاریخ پیوسته نیستیم همانگونه که فرعون از حضرت موسی (ع) پرسید: ((قَالَ فَمَا بَالُ الْقُرُونِ الْأُولَى قَالَ عِلْمُهَا عِندَ رَبِّی فِی كِتَابٍ لَّا یَضِلُّ رَبِّی وَلَا یَنسَى: (فرعون) گفت پس وضع نسل های گذشته چه می شود؟ (موسی) گفت علم آنها نزد پروردگارم در کتابی محفوظ است. پروردگارم نه گمراه می شود و نه فراموش می کند.)) طه، آیات 51 و 52. تغییر ماجرایی که به تاریخ پیوسته دیگر در حد علم و توان ما نیست. موجودیت اسرائیل هم به تاریخ پیوسته ولی ظلم های کنونی اش به ما مربوط است. این موضوع را رهبری نیز چند سال پیش مطرح کردند که منظور ما از نابودی اسرائیل، تغییر نظام صهیونیست است _نه قتل عام یا آواره کردن تمام یهودیان ساکن اسرائیل که این کار قطعا دامانمان را در آن دنیا خواهد گرفت_

اسرائیل امروز دیگر آن اسرائیلی نیست که امید به اشغال خاک سوریه، لبنان و یا حتی غزه را داشته باشد. موضع ایران در مذاکرات احتمالی آینده با اسرائیل، از موضع قدرت است و می توانیم براحتی آنها را مجبور به پذیرش خواست های به حق خودمان کنیم. خواست هایی نه متمایل به صهیونیسم _که یک مذهب ساختی است_ و نه متمایل به فلسطینی هایی که نمیدانم دارای چه مذهبی هستند، بلکه فقط متمایل به خداوند متعال است و بس ((وَلاَ یَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ: مبادا دشمنی تان با گروهی باعث شود که از عدل خارج شوید)) مائده، 8

بهتر است بدانیم که با یک توافق منصفانه و مقتدرانه بین ایران و اسرائیل می توانیم از آواره شدن میلیون ها نفر بیشتر در سوریه، عراق و یمن جلوگیری کنیم ((ادْفَعْ بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ السَّیِّئَةَ: و بدی را با شیوه ای که نیکوتر است دفع کن)) مومنون، 96.

وضعیت کنونی اسرائیل، فلسطین و منطقه با 40 سال پیش بسیار متفاوت است و نیاز به بازنگری در مواضع خود داریم. من می ترسم که با ادامه سیاست 40 سال پیشمان در رابطه با اسرائیل و در نتیجه ادامه این جنگ های نیابتی فرسایشی در منطقه، جزء مشمولان این آیه قرار گیریم: ((وَإِذَا قِیلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِی الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ أَلا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَكِن لاَّ یَشْعُرُونَ: و زمانی که به آنها گفته می شود در زمین فساد نکنید می گویند همانا ما اصلاح گریم. آگاه باشید که آنها همان فسادگران اند ولی متوجه نیستند)) بقره، 11 و 12

در شرایط اندوهبار این روزهای منطقه بیایید سخن رسول الله (ص) را بیاد بیاوریم: ((فَإِذَا الْتَبَسَتْ عَلَیْكُمُ الْفِتَنُ كَقِطَعِ اللَّیْلِ الْمُظْلِمِ فَعَلَیْكُمْ بِالْقُرْآنِ: پس هر گاه آشوبها و فتنه ها هچون شب تار شما را فرا گرفت بر شما است روی آوردن به قرآن)) اصول کافی، جلد 2، صفحه 599

لطفا این پیام را دوستانه و خیرخواهانه تا دست تصمیم گیران سیاسی و نظامی کشور برسانید ((و بر دوش ما جز ابلاغی آشکار نیست)) یس، 17 

نوع مطلب :
برچسب ها : اسرائیل، قرآن، رابطه، رهبری، حدیث، مذاکره،
لینک های مرتبط :


جمعه 9 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی
  ((فَفِرُّوا إِلَى اللَّهِ: پس بسوی خدا فرار کنید)) ذاریات، 50. از چه فرار می کنید به سمت خدا؟ زمانی که وارستگی در حال شکل گیری است. زمانی که از صمیمی ترین ها بی توجهی می بینید یا صمیمی ترین یکی یکی در حال خداحافظی با شما هستند؛ زمانی که دارید تنها می شوید، از تنهایی به سمت خدا فرار می کنید. زمانی که در وسعت دیدتان جز دو نفر نیست: خودتان و خدا، آن هم با یک فاصله ی طولانی، خود بخود عشق به او را حس می کنید، عشقی که بود ولی پوشیده بود و اکنون با رفتن حجاب ها از دل، خود را نمایان می سازد و شما تازه می فهمید که چنین حسی هم در وجودتان بوده ((با یکی عشق ورز از دل و جان)) هاتف اصفهانی. ((ای یکدله صد دله! «دل» یک دله کن ** مهر دگران را ز دل خود یله کن ** یکبار به اخلاص بیا درگه ما ** گر کام تو برنیامد، آنگه گله کن.)) مولوی.

((یا كَهْفى حینَ تُعْیینِى الْمَذاهِبُ وَتُسَلِّمُنىِ الاَْقارِبُ وَیَخْذُلُنى كُلُّ صاحِب ... یا كَنْزَ مَنْ لا كَنْزَ لَهُ: ای پناه من هنگامی که راه ها خسته ام کنند و نزدیکان مرا رها کنند و هر دوستی مرا خوار کند ... ای گنج کسی که گنجی ندارد.)) دعای مشلول.

نوع مطلب :
برچسب ها : عشق، وارستگی، حجاب دل، قرآن، دعا، مولوی،
لینک های مرتبط :


در کنفرانسی خبری در ایتالیا در تاریخ 7 / 11 / 94 خبرنگاری از آقای روحانی پرسید: ((در ایتالیا از شما استقبال بی نظیری شد، آیا شما فکر می کنید یک روز این امکان وجود دارد که این استقبال در ایالت متحده آمریکا از شما بشود؟))

رئیس جمهور در پاسخ گفت: ((من این سوال را در گذشته به این صورت پاسخ دادم که بله امکان پذیر هست که بین ایران و آمریکا یک رابطه غیرخصمانه و بدون تنشی برقرار شود ... کلید این کار در واشنگتن است و در تهران نیست))

 

نظر رهبری نیز در رابطه با این مسئله در خطبه عید فطر بیان شد: ((نکته‌ی بعدی این است که با این مذاکرات و با متنی که تهیّه شده است، در هر صورت سیاست ما در مقابل دولت مستکبر آمریکا هیچ تغییری نخواهد کرد ...  سیاستهای آمریکا در منطقه با سیاستهای جمهوری اسلامی ۱۸۰ درجه اختلاف دارد. آمریکایی‌هاحزب‌الله را و مقاومت لبنان را -که فداکارترین نیروهای دفاع ملّی در یک کشورند- متّهم به تروریسم میکنند، از این بی‌انصافی بالاتر نمیشود. آن‌وقت در مقابل، دولت تروریست صهیونیستیِ کودک‌کُش را مورد حمایت خودشان قرار میدهند؛ با یک‌چنین سیاستی چگونه میشود معامله کرد، چگونه میشود مذاکره کرد، چگونه میشود به توافق رسید؟))

 

می توان ریشه های نظر در رهبری را در قرآن یافت: ((

فَإِنِ اعْتَزَلُوكُمْ فَلَمْ یُقَاتِلُوكُمْ وَأَلْقَوْاْ إِلَیْكُمُ السَّلَمَ فَمَا جَعَلَ اللّهُ لَكُمْ عَلَیْهِمْ سَبِیلًا: پس اگر از شما (مسلمانان) كناره‏گیرى كردند و با شما نجنگیدند و با شما طرح صلح افكندند [دیگر] خدا براى شما علیه آنان راهی قرار نداده است)) نساء، 90.

تا زمانی که با نقشه کشی های سیاسی و کمک های اطلاعاتی و تسلیحاتی دست از سر مسلمانان و شیعیان بر نداشتند همین روش ادامه پیدا می کند.

نوع مطلب :
برچسب ها : رابطه، ایران، آمریکا، صلح، قرآن، رهبری، روحانی،
لینک های مرتبط :


بسیجی بودن یعنی اگر در زمان ریاست جمهوری فرد منتخب شما به یكباره قیمت ماشین ها سه برابر شد به معترضان بگویید: ((سیاه نمایی نكن)) ولی اگر در زمان ریاست جمهوری فرد غیر منتخب شما قیمت ماشین ها چند درصد اضافه شد (كه نباید زیاد میشد) فریادتان به آسمان بلند شود.

بسیجی بودن یعنی اگر در زمان ریاست جمهوری فرد منتخب شما در سال 91 تعداد زیادی از كارگران از كارشان اخراج شدند و تولید ناخالص ملی 6 درصد كاهش یافت به كسی كه اعتراض كرد بگویید : ((آب در آسیاب دشمن نریز)) ولی در زمان ریاست جمهوری فرد غیر منتخب شما مدام از ناكارآمدی دولت در ایجاد اشتغال حرف بزنید.

بسیجی بودن یعن اگر در زمان ریاست جمهوری فرد غیر منتخب شما بانك های كوچك و غیر قانونی به شكل قارچ شروع به تكثیر كردند و خون مردم را در شیشه كردند اصلا عین خیالتان نباشد و همچنین اگر در زمان ریاست جمهوری فرد غیر منتخب شما این بانك های غیر قانونی با همكاری قوه قضائیه و بانك مركزی یكی بعد از دیگری پلمپ شدند باز هم عین خیالتان نباشد.

بسیجی بودن یعنی اگر در زمان ریاست جمهوری منتخب شما امثال رحیمی، مشایی و بقایی وجود داشته باشند و یك نفر در طی زمان به وزارت سه وزارت خانه مختلف منصوب شود به معترضان بگویید: ((بصیرت داشته باشید. در این شرایط حساس باید وحدتمان را حفظ كنیم)) ولی اگر در زمان ریاست جمهوری فرد غیر منتخبتان از تعدادی وزیر و مشاور رئیس جمهور انتقاد و اعتراض به حق داشته باشید، آن را به كل دولت نسبت دهید و بیانیه صادر كنید. مگر خالقمان به ما نگفت: ((وَلاَ یَجْرِمَنَّكُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَى أَلاَّ تَعْدِلُواْ: و مبادا دشمنی تان  با گروهی باعث شود كه از عدل خارج شوید)) مائده، 8.

قرار نبود كار انقلابمان به جایی برسد كه متدینین حقیقی از همه جناح های سیاسی ناامید شوند. قرار بود سیاست را دینی كنیم نه اینكه دین را سیاسی كنیم. فقط می توانم بگویم: ((اعْمَلُوا مَا شِئْتُمْ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِیرٌ: هر كاری كه می خواهید بكنید. او به آنچه انجام می دهید بیناست)) فصلت، 40

نوع مطلب :
برچسب ها : بسیج، اشتباه، دهه گذشته، احمدی نژاد، روحانی، مقایسه، قرآن،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 4 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی
((وَ لِرَبِّكَ فَاصْبِرْ: و بخاطر پروردگارت صبر کن)) مُدَّثِّر، 7.  این آیه آخرین مرحله ی ممکن است. خدا وقتی دید بنده اش برای عظمتش دستور او را اجرا نمی کند، وقتی دید بنده اش بخاطر بخشش و مهربانی اش به او عشق نمی ورزد (و بزرگترین نیاز یعنی نیاز دلش را به او ابراز نمی کند ولی به دیگران ابراز می کند)، وقتی دید وعده های بهشت و جهنم هم دیگر کارآیی ندارد دست به خواهش زد: ((بخاطر پروردگارت صبر کن)). شاید خیلی چیزها را ندانم ولی می دانم که خیلی برایش مهم هستم. اگر این مهم بودن و کرامتم را نزد او حس کنم هیچوقت ناراحتش نمی کنم. ((انسان در مرکز توجه اوست))
نوع مطلب :
برچسب ها : عشق، خدا، خواهش، قرآن، صبر، کرامت،
لینک های مرتبط :


شنبه 3 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی

((یَوْمَ نَبْطِشُ الْبَطْشَةَ الْكُبْرَى إِنَّا مُنتَقِمُونَ: روزی که دست به حمله بزرگ بزنیم؛ ما از مجرمان انتقام گیرنده ایم)) دخان، 16. آیه و طرح فوق مربوط به توصیفات روز قیامت است. شاید اینکه دقیقا چه پدیده هایی در پایان تاریخ اتفاق خواهد افتاد را نتوان دانست ولی با کمک آیه ای دیگر می توان فهمید که در آیه 16 سوره دخان، آن قدرت بلامنازع درباره انتقام از چه کسانی صحبت می کند: ((و چه کسی ستمکارتر است از کسی که به آیات پروردگارش تذکر داده شود و آنگاه از آن روی برگرداند؟ همانا ما از مجرمان انتقام گیرنده ایم)) سجده، 22. جرم یعنی تجاوز به یكی از این سه حق: حق الله (حق خدا)، حق الناس (حق مردم)، حق النفس (حق خود)

نوع مطلب :
برچسب ها : قیامت، انتقام، عکس، قرآن، مجرم، ستمکار،
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 1 بهمن 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی


طبق محاسبات، مشاهدات و تحقیقات دانشمندان علم نجوم و فیزیك، جهان در ابتدای خلقت فاقد توده ها ی متراكمی مانند ستارگان و سیارات بوده و بجای این اجرام، مملو از گازها و غبارهایی بوده كه امروزه به اسم سحابی ها می شناسیم و هنوز هم باقیمانده ی سحابی ها قابل مشاهده و عكس برداری توسط تلسكوپ ها است (می توانید به این صفحه از سایت ناسا مراجعه كنید http://science.nasa.gov/astrophysics/focus-areas/how-do-stars-form-and-evolve/).

می بینیم كه این نظریه با كلام الهی در قرآن کریم مطابقت دارد كه می فرماید: ((سپس (خداوند) به آسمان پرداخت درحالی كه دود و بخاری بود)) فصلت، 11

با دیدن اینگونه جلوه های عظمت در قرآن جا دارد که از خودمان بپرسیم: ((بگو اگر [قرآن] از نزد خدا [آمده] باشد و آن را انكار كرده باشید چه كسى گمراه‏تر از آن كس خواهد بود كه در لجبازی دور و درازی قرار دارد؟)) فصلت، 52
نوع مطلب :
برچسب ها : اعجاز علمی قرآن، ستارگان، آغاز خلقت، عکس، سحابی، آسمان، لجبازی،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : صادق ابراهیمی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic