تا به حال اینگونه در مورد خدا نخوانده اید
یکشنبه 29 آذر 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی
نوع مطلب :
برچسب ها : غرور، مقام، قدرت، امیرالمومنین، حضرت سلیمان (ع)، دنیا، آزمایش،
لینک های مرتبط :


جمعه 27 آذر 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 21 آذر 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعه 20 آذر 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی

تمام زندگی ام را می دهم تا در قبالش لبخند تو را بگیرم و بمیرم. من در لبخند تو زنده می مانم. من در یاد تو زنده می مانم.

((نظری بر دل ریشم فکن ای گنج روان              که من این خانه به سودای تو ویران کردم)) حافظ

 ((الْحَمْدُ لِلَّهِ الْأَوَّلِ قَبْلَ الْإِنْشَاءِ وَ الْإِحْیَاءِ وَ الْآخِرِ بَعْدَ فَنَاءِ الْأَشْیَاءِ الْعَلِیمِ الَّذِی لا یَنْسَىٰ مَنْ ذَكَرَهُ: ستایش خداى راست كه اول است پیش از آفرینش و حیات‏بخشى،و آخر است پس از نابودى همه چیز. دانایى كه‏ فراموش نمی کند (و فراموش نخواهد کرد) کسی را که (زمانی) او را یاد کرد)) دعای روز جمعه.

نوع مطلب :
برچسب ها : ایثار جان، خدا، یاد، ابد، رضا، حافظ، دعا،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 18 آذر 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی

ای آنکه در زمانی که وظیفه هدایت مردم را داشتی نزدیک بود که از شدت تاسف بخاطر گمراهی مردم جان بدهی ((لَعَلَّكَ بَاخِعٌ نَّفْسَكَ أَلَّا یَكُونُوا مُؤْمِنِینَ : چیزی نمانده که تو خود را هلاک کنی بخاطر اینکه ایمان نمی آورند)) شعرا، 3. ای آنکه در واپسین لحظات مرگ و بیهوش شدن ها و بهوش آمدن هایت می گفتی: (( ایتُونى بِدَواةِ وَ قِرْطاس أکْتُبُ لَکُمْ کِتاباً لا تَضِلُّوا بَعْدى : دوات و کاغذى بیاورید تا براى شما نامه اى بنویسم تا بعد از من گمراه نشوید.)) صحیح بخاری.  ای عزیز دلم، گویا تنها چیزی که در دوران زندگی ات برایت مهم نبوده خودت بودی و بس.

نوحه امشب را امیر المومنین برای امت یتیمت می خواند و ما فقط گوش میدهیم و اشک میریزیم: ((پدر و مادرم فداى تو باد اى رسول خدا، هرآینه با مرگ تو قطع شد چیزى كه با مرگ دیگران قطع نمى شود و آن نبوت و احادیث دین و خبرهاى آسمانى است. خصوصیت مصیبت تو چنان است كه تمام مصیبت زدگان عالم را به مصیبتشان به تسلیت و آرامش نشاند، وعمومیت مصیبتت دراین است كه دل احدى ازمردم در مصیبت تو فارغ از غم نیست. و اگر نه این است كه ما را به صبر امر، و از جزع نهى فرموده بودی، هرآینه تا خشك شدن اشك چشم بر تو مى گریستیم، و این درد براى ما بى درمان مى ماند، و حزن و اندوهمان همیشگى است، ولى این همه (اندوه و اشک) در مصیبت تو كم است، اما برگرداندن مرگ و دفع آن از كسى مقدور نیست. پدر و مادرم فدایت، ما را نزد پروردگارت به یاد آر، و در خاطر خود نگاه دار.)) نهج البلاغه، خطبه 226.

نوع مطلب :
برچسب ها : رحلت پیامبر (ص)، روحیات پیامبر، وداع امام علی (ع)،
لینک های مرتبط :


یا مُحَمَّدُ یا رَسُولَ اللَّهِ، بِاَبى‏ اَنْتَ وَ اُمّى‏ یا نَبِىَّ اللَّهِ، یا سَیِّدَ خَلْقِ اللَّهِ، اِنّى‏ اَتَوَجَّهُ بِكَ اِلىَ اللَّهِ رَبِّكَ وَ رَبّى، لِیَغْفِرَ لى‏ ذُنُوبى‏، وَ یَتَقَبَّلَ مِنّى‏ عَمَلى‏، وَ یَقْضِىَ لى‏ حَوآئِجى‏، فَكُنْ لى‏ شَفیعاً عِنْدَ رَبِّكَ وَ رَبّى‏، فَنِعْمَ الْمَسْئُولُ الْمَوْلى‏ رَبّى‏، وَ نِعْمَ الشَّفیعُ اَنْتَ یا مُحَمَّدُ، عَلَیْكَ وَ عَلى‏ اَهْلِ بَیْتِكَ السَّلامُ


ای محمد، ای فرستاده خدا، پدر و مادرم به فدایت ای پیام آور خدا، ای آقای خلق خدا، من رو می کنم بوسیله تو بسوی خدا پروردگارت و پروردگارم، تا بیامرزد گناهانم را، و بپذیرد از من عملم را، و برآورده سازد حاجاتم را، پس شفبع باش برایم نزد پروردگارت و پروردگارم. پس چه خوب درخواست شده ای است، مولا پروردگارم، و چه خوب شفیعی هستی تو ای محمد، بر تو و بر اهل بیتت سلام.


فرازی از زیارت حضرت رسول (ص) از دور.

نوع مطلب :
برچسب ها : زیارت پیامبر (ص) از دور، زیارت، حضرت رسول (ص)، شفیع، مسئول، توسل، محمد،
لینک های مرتبط :


یکشنبه 15 آذر 1394 :: نویسنده : صادق ابراهیمی

    ناشکری ناشی از عدم تطابق این دو است: توقع من و ظرفیت من. وقتی توقع من بیشتر از دریافت هایم باشد شکر نمی کنم. یکی از تاثیرهای فوق العاده ی بعضی دعاهای معصومین _که من را به سپاس و رضایت می کشانند_ در ایجاد درک درست از ظرفیتم است که ناخودآگاه توقعم را کاهش می دهد. در اصل این دعاها ظرفیت من را برایم یادآوری می کنند: همان بچه ی ناتوانی که خودش توان کسب روزی و تصمیم گیری برای خودش نداشت و اگر خدا نیز مهرش را بر دل بزرگترها نمی انداخت گریه ها و تضرع هایش در دل آنها رخنه نمی کرد و او را گوشه ای به حال خود رها می کردند.  ترحم بزرگترهایم در طول ترحم خدا و نشات گرفته از آن بود. ترحم آنها واسطه ای بود برای جاری شدن ترحم خدا. اول خدا به بنده اش ترحم کرد بعد والدین را به ترحم کشاند تا بنده ضعیفش را رها نکنند. 

   ترحم را خدا به ما یاد داد تا راهی باشد یکتا برای شناختن مهربانی اش. و این شناخت است که شیوه ی صحیح دعا کردن را به ما یاد می دهد: ((ادْعُواْ رَبَّكُمْ تَضَرُّعًا وَخُفْیَةً: پروردگار خود را با زارى و نهانى بخوانید.)) اعراف، 55. ما به اشکمان افتخار می کنیم و سالهایمان با خاطره ی اشکهایمان با عشقی جاویدان می گذرد.

و در پایان فرازی از دعای عرفه امام حسین (ع): 

اِبْتَدَاْتَنى بِنِعْمَتِكَ قَبْلَ اَنْ اَكُونَ شَیْئاً مَذْكُورا ... فابْتَدَعْتَ خَلْقى مِنْ مَنِىٍّ یُمْنى وَاَسْكَنْتَنى فى ظُلُماتٍ ثَلاثٍ بَیْنَ لَحْمٍ وَدَمٍ وَجِلْدٍ، لَمْ تُشْهِدْنى خَلْقى وَلَمْ تَجْعَلْ اِلَىَّ شَیْئاً مِنْ اَمْرى ثُمَّ اَخْرَجْتَنى لِلَّذى سَبَقَ لى مِنَ الْهُدى اِلَى الدُّنْیا تآمّاً سَوِیّاً وَحَفِظْتَنى فِى الْمَهْدِ طِفْلاً صَبِیّاً وَرَزَقْتَنى مِنَ الْغِذآءِ لَبَناً مَرِیّاً وَعَطَفْتَ عَلَىَّ قُلُوبَ الْحَواضِنِ وَكَفَّلْتَنى الاُْمَّهاتِ الرَّواحِمَ وَكَلاَْتَنى مِنْ طَوارِقِ الْجآنِّ وَسَلَّمْتَنى مِنَ الزِّیادَةِ وَالنُّقْصانِفَتَعالَیْتَ یا رَحیمُ یا رَحْمنُ حتّى اِذَا اسْتَهْلَلْتُ ناطِقاً بِالْكَلامِ، اَتْمَمْتَ عَلَىَّ سَوابغَ الاِْ نْعامِ وَرَبَّیْتَنى زایِداً فى كُلِّ عامٍ حَتّى إ ذَا اكْتَمَلَتْ فِطْرَتى وَاعْتَدَلَتْ مِرَّتى 

آغاز كردى من را با نعمتت قبل از انكه چیز قابل ذكر باشم ... آفرینشم را آغاز کردی از نطفه ریخته‏ شده و در تاریكیهاى سه‏ گانه میان گوشت و خون و پوست جایم دادى، و گواه نگرفتى خودم را در آفرینشم، و چیزى از كار خلقتم را به من واگذار ننمودى، سپس براى آنچه در علمت از هدایتم گذشته بود مرا كامل و بی نقص به دنیا آوردى، و در حال كودكى و خردسالى در میان گهواره محافظتم نمودى، و از بین غذاها شیری گوارا روزیم كردى، و دل دایه‏ها را بر من مهربان نمودى، و مادران پرمهر را به پرستاری ام گماشتى، و از آسیبهاى پریان مرا محافظت کردی، و از زیادى و كمى سالمم داشتى، پس تو برترى اى مهربان، اى بخشنده، تا آنگاه كه آغاز به سخن‏ كردم. نعمتهاى كاملت را بر من تمام كردى، و مرا در هر سال با افزوده شدن به وجودم پرورش دادى، تا آفرینشم كامل‏ شد، و تاب و توانم معتدل گشت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : صادق ابراهیمی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

نیت کنید و اشاره فرمایید

 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic